Výrobní závod Gates v Karviné používá Freddy Mark V  úspěšně jak pro chladící emulze, tak i pro řezné oleje. 

Gates Hydraulics s.r.o. je celosvětový výrobce kovových součástek pro hydraulické hadice, montážních celků, ohýbaných trubek a SCR hadic. V rámci společnosti Gates Corporation a divize Fluid Power se specializuje na výrobu pro evropský trh. Produkty jsou používány v oblasti průmyslové a zemědělské techniky, jejichž výroba probíhá za pomocí nejmodernější výrobní technologie.

Výroba byla zahájena v České republice na počátku roku 2006 a v současnosti společnost zaměstnává v průměru 430 zaměstnanců. Gates Hydraulics s.r.o. sídlí v Karviné – městě s dlouhodobou průmyslovou tradicí, strategickou polohou blízko polských a slovenských hranic a třetího největšího města v České republice – Ostravy.

Gates v Karviné používá Freddy Mark V v provedení s nádrží na 500l. Jeden stroj je na filtrace chladících emulzí a druhý na řezné kapaliny. Vypouštěcí čerpadlo v krátké době dopraví přefiltrovanou kapalinu zpět do nádrže. Tyto stroje jsou těžké a mají tažné oko k zapojení za dopravní vozík. Jsou využívány prakticky denně po dlouhou dobu a jejich vysoká výkonnost a spolehlivost je důležitou součástí stabilního udržování čistého a zdravého pracovního prostředí ve výrobní hale.

Pravidelnými prohlídkami i s protokolem o kontrole je udržujeme v plné výkonnosti.

Stroje Freddy Mark V jsou v různých provedeních s nádrží od 310 až po 1500 litrů.