Maxion Wheels používá Freddy MarkV pro údržbu provozních kapalin ve výrobě autokol.

Ostrava je od roku 1949 domovem závodů na lehká vozidla a vysokozdvižná vozíková ocelová kola společnosti Maxion Wheels. O padesát let později společnost otevřela na stejném místě novou továrnu na hliníková kola lehkých vozidel.

Dnes závod obsluhuje řadu světových velkých OEM, jako jsou BMW, Daimler, Ford, PSA, Suzuki a Koncern Volkswagen, s kapacitou vyrábět 7,5 milionu ocelových a hliníkových kol každý rok.

Tento vysoce výkonný stroj má 10 metrů dlouhé sací i vypouštěcí hadice . Zajišťuje efektivní čerpání a průběžnou filtraci chladících emulzí a řezných olejů v rámci celého provozu výroby autokol.

Každý stroj vyrobený společností Freddy je vyráběn na míru potřebám zákazníka. I v tomto případě předcházela objednání osobní schůzka se zástupci jednotlivých provozů – uživatelů stroje . Na základě podrobné specifikace výkonu motoru, objemu nádrže, délce hadic a druhu filtrů byla odsouhlasena specifikace pro zadání do výroby. Vyjimečné je řešení vypouštění načerpané tekutiny. To je možno buď změnou podtlaku na výtlak , nebo přídavným čerpadlem. Přídavné vypouštěcí čerpadlo tedy umožňuje průběžné čerpání a vypouštění chladící kapaliny. Maxion Wheels používá Mark V s objemem nádrže 310 litrů v obtížných podmínkách výrobního provozu pro takové stroje. Výkon dmychadla 4 kW umožňuje čerpat hustý olej i z podzemní nádrže a následně ho vypouštět do vzdáleného IBC kontejneru. Dosah je tak 20 metrů.

Na konci vypouštěcí hadice je osazena tryska. Ta umožňuje ostřik částí výrobního stroje, které jsou zaneseny nečistotami.