Jak probíhá filtrace obráběcích kapalin ? To je častý dotaz položený zákazníkem při zadání pro naše řešení!

Společnost Biko se v rámci své mise : „ Udržujeme průmyslové prostředí čisté, zdravé a bezpečné“ rozhodla prosazovat řešení filtrace obráběcích kapalin nabízené firmou Freddy z Velké Británie.

Ta již více než 50 let úspěšně dodává stroje do celého světa. Jejich předností je robustnost , jednoduchost obsluhy a dlouhodobá životnost v plném výkonu.

Jak probíhá filtrace obráběcích kapalin ? Technické řešení filtrace obráběcích kapalin spočívá ve vytvoření podtlaku v nádrži stroje Freddy pomocí různě výkonných motorů od 2 až do 11 kW. Také tyto nádrže jsou v širokém rozsahu objemu od 50 do 1500 litrů.

Obráběcí kapalina je nasávána rychlostí 250l/min přes výměnné filtry, které jsou umístěné v koši .Tyto filtry mají různou hustotu od 1 až do 1000 mikronů a zachycují tak veškeré mechanické nečistoty rozptýlené v obráběcí kapalině, nebo i ty, které jsou usazené na dně nádrže obráběcího stroje.  Dochází tak k jejich zachycení ve vhodně zvoleném filtru a čistá obráběcí kapalina ( emulze, nebo řezný olej) je pak vrácena k dalšímu použití v obráběcím procesu. Nečistoty z filtru se prostě vysypou do odpadního kontejneru a filtr je připraven k dalšímu použití.

Je tak nejen  prodloužena životnost obráběcích kapalin, ale jde  i o prodloužení životnosti řezných nástrojů.  Každý strojírenský provoz je individuální tím, co se obrábí a na jakých strojích. Proto je vhodné tento proces filtrace nejprve vyzkoušet, nastavit vhodné parametry stroje a zvolit vhodný filtr. Významným přínosem je také zjednodušení práce údržbě a obsluhy obráběcího stroje. Vzniklé nemalé úspory v čase a materiálu jsou pak podkladem kalkulace návratnosti investice do takového řešení filtrace obráběcích kapalin.

Jedním z nejpoužívanějších strojů je Freddy Ecovac. Ten umožňuje filtraci obráběcích kapalin průběžně a také případně ve dvou stupních filtrace v jednom kroku. Také nastavení automatického vypouštění při naplnění nádrže je významným přínosem pro efektivní práci obsluhy.  Společnost Biko prostě dodává řešení filtrace obráběcích kapalin na míru potřebám zákazníka.

Rádi přijedeme přímo do vašeho provozu a předvedeme Vám je, případně po dohodě zapůjčíme. Mnoho zajímavých a aktuálních informací z aplikací se dozvíte na Linkedin a také na Instagram .

Stroje Freddy již spolehlivě pracuji v různých výrobních provozech v České republice a také na Slovensku a v Polsku. O některých jejich konkrétních specifikacích a místech nasazení se můžete dozvědět v našich referencích . Ty stále průběžně doplňujeme .

Udržujeme průmyslové prostředí čisté a zdravé již více než 25 let !