Alcadrain zvolil pro nástrojárnu Freddy Ecovac po předvedení filtrace chladící emulze za provozu CNC . Byl to významný moment naší tradiční nabídky – přijedeme, pochopíme potřebu a nabídneme řešení. Následná kalkulace návratnosti je tak podložena skutečně dosaženými ukazateli v čase a kvalitě.

Na svém webu sdělují :

Společnost Alcadrain byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma pod názvem Alcaplast. V roce 2022 změnila název v rámci vzniku skupiny Alca Group. Je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, na ploše přes 60 000 m2 vyrábí více než 600 výrobků sanitární techniky – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Již popáté v řadě obhájila společnost svoji pozici mezi stovkou nejúspěšnějších českých firem v soutěži Českých 100 Nejlepších a v roce 2019 majitelé společnosti – manželé Radka Prokopová a František Fabičovic – získali prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2018 České republiky.

Vytvářet výrobky, které spolehlivě fungují, splňují požadavky zákazníků a obohacují kvalitu života, je cílem celé skupiny Alca Group.

Přínos do výroby

Průběžná údržba obráběcích kapalin přináší nemalé úspory a také zlepšení pracovního prostředí. Alcadrain zvolil pro nástrojárnu Freddy Ecovac. Bylo to po nastavení specifikace stroje tak, aby co nejlépe vyhovoval potřebám provozu nástrojárny. Provedení s nádrží 200l a motorem 3kW 240 V  . Dvě vypouštěcí uzavíratelné větve jsou osazeny ostřikovou tryskou a vypouštěcí pistolí. Volba filtrů je 5, 25 a 50 mikronů jednoúčelových filtrů a 100-200 mikronů opakovaně používaných filtrů.

Freddy Ecovac plně odpovídá požadavkům na efektivní filtraci

Přidal se také vypouštěcí otvor v úrovni dna nádrže pro snazší údržbu a čistotu stroje Freddy Ecovac.

Použití a výhody

Stroj Freddy Ecovac je často používán v rámci servisní služby , nebo systémové udržby pracoviště ve strojírenských provozech. Zajišťuje odstranění mechanických nečistot – třísek a kalů z nádrží obráběcích strojů. Usnadňuje tak podstatně práci při údržbě chladících kapalin. Šetří čas a peníze, protože je velmi výkonný a dokonale filtruje oleje a emulze přes filtry od 1 do 1000 mikronů. Dvoustupňovou filtraci lze provádět i v jednom kroku.

Možnost osazení nástavcem na druhý filtr.

Předvedení v provozu

Pro další zájemce nabízíme nejen bezplatné předvedení v provozu, ale také po dohodě zapůjčení pro ověření přínosu a potvrzení správnosti rozhodnutí pro zakoupení stroje Freddy.

Návratnost investice

Máme potvrzeno, že taková investice se vrací nejpozději do roku a to díky úsporám ve spotřebě obráběcích kapalin, eliminaci času na prostoje při servisu a opravách obráběcích strojů a také podstatně zkrácenému času pro čerpání a filtraci mechanických nečistot – třísek a kalů.