CEBES a.s. si vybrala Freddy Ecovac . Bylo to pro údržbu obráběcích kapalin ve výběrovém řízení. Dostali jsme příležitost vlastnosti a výkonnost stroje předvést týmu přímo v  provozu v areálu firmy Brumov- Bylnice .

Na svém webu sdělují :

Společnost vyvíjí a vyrábí komponenty pro elektrické stroje točivé. V divizi automotive jsou vyráběny komponenty do elektromobilů a v divizi industrial jsou vyráběny komponenty do generátorů větrných elektráren a jiných elektrických strojů točivých.

Naše nabídka služeb zahrnuje i opravy komutátorů, kartáčových držáků a sběracích kroužků.

V akciové společnosti CEBES a.s. je zaveden a uplatňován integrovaný systém řízení. Společnost je certifikována v oblasti řízení jakosti podle ISO 9001 a v oblasti ochrany životního prostředí podle ISO 14001, v oblasti procesu svařování podle ISO 3834 a v oblasti návrhu, vývoji a výrobě kartáčových držáků a sběracích kroužků pro automobilový průmysl podle IATF 16949.

Z historie

Společnost byla založena v roce 1999 a navazuje částí své produkce na tradici výroby komponentů pro elektrické stroje točivé firmy MEZ Brumov, která zahájila výrobu obdobných komponentů již v roce 1947.

Hlavním zaměřením společnosti v současnosti je vývoj a výroba sběracího ústrojí pro generátory větrných elektráren a pro motory elektromobilů.

Významná je i zakázková výroba komutátorů, kartáčových držáků a sběracích kroužků pro trakční motory.

Firma disponuje moderním a produktivním technologickým zařízením a týmem kvalifikovaných vývojových a výrobních pracovníků.

Převážná část produkce míří do zemí Evropské Unie a Číny.

Přínos do výroby

Průběžná údržba obráběcích kapalin je častá potřeba v mnoha firmách. CEBES a.s. si vybrala Freddy Ecovac . Bylo to po prvním kontaktu na MSV 2021 a postupné specifikaci řešení až do provedení s nádrží 200l a motorem 3kW 240 V s prodlouženými sacími a vypouštěcím hadicemi na 6 metrů . Dvě vypouštěcí uzavíratelné větve jsou osazeny ostřikovou tryskou a vypouštěcí pistolí. Takto byl specifikován na základě potřeby provozu. Volba filtrů je možná v rozmezí 1- 75 mikronů jednoúčelových filtrů a 100-1000 mikronů opakovaně používaných filtrů.

Freddy Ecovac plně odpovídá požadavkům na efektivní filtraci

Použití a výhody

Stroj Freddy Ecovac je často používán v rámci servisní služby , nebo systémové udržby pracoviště ve strojírenských provozech. Zajišťuje odstranění mechanických nečistot – třísek a kalů z nádrží obráběcích strojů. Usnadňuje tak podstatně práci při údržbě chladících kapalin. Šetří čas a peníze, protože je velmi výkonný a dokonale filtruje oleje a emulze přes filtry od 1 do 1000 mikronů. Dvoustupňovou filtraci lze provádět i v jednom kroku.

Možnost osazení nástavcem na druhý filtr.

Předvedení v provozu

Pro další zájemce nabízíme nejen bezplatné předvedení v provozu, ale také po dohodě zapůjčení pro ověření přínosu a potvrzení správnosti rozhodnutí pro zakoupení stroje Freddy.

Návratnost investice

Máme potvrzeno, že taková investice se vrací nejpozději do roku a to díky úsporám ve spotřebě obráběcích kapalin, eliminaci času na prostoje při servisu a opravách obráběcích strojů a také podstatně zkrácenému času pro čerpání a filtraci mechanických nečistot – třísek a kalů.