Firma fischer používá Freddy Micro Plus pro odsátí a filtraci řezných olejů ve svému výrobním závodě v Ivanovicích na Hané .

Od švábského dílenského podnikání po mezinárodně aktivní střední podnik – tak lze popsat vývoj fischer Group of Companies od jejího založení před 70 lety. Charakteristickým rysem společnosti je její síla inovací, která opakovaně vedla nejen k vývoji nových produktů, ale také k otevírání nových oblastí podnikání.

Dnes se jedná o obchodní divize fischer fixační systémy, fischer automotive, fischertechnik, fischer Consulting a LNT Automation.

Řízení udržitelnosti skupiny společností fischer sleduje tři pilíře udržitelnosti: ekologii, ekonomiku a sociální aspekty.

Projekty udržitelnosti, které již byly realizovány, jsou ve společnosti fischer výslovně prokázány a zdokumentovány. Ty vedly ke stanicím takzvané „Modré cesty“.

Modrá barva představuje udržitelnost a symbolizuje oceány, oblohu a Zemi. Účelem těchto stanic je zvyšovat a neustále rozšiřovat povědomí o udržitelnosti u každého.

Dva z těchto projektů udržitelnosti získaly ocenění od Umwelttechnik Baden-Württemberg za „100 společností pro efektivní využívání zdrojů“.

Stroj Freddy Micro Plus je nejmenším, ale vysoce výkonným průmyslovým vysavačem. Je určen nejen pro běžnou údržbu pracoviště, ale zvládne i přečerpat a přefiltrovat větší množství chladící emulze, nebo řezného oleje s tím, že je využit přistavený IBC kontejner. Je velmi mobilní a je snadné ho přemístit mezi provozy. Je osazen filtrem pro zachycení mechanických nečistot. Při použití pružného nástavce je možno s ním odsát i úkapový olej z povrchu chladící emulze a zachytit ho v jemném filtru, který může mít hustotu 1 ,5,10,25,50 a nebo 75 mikronů. Běžně je osazen opakovaně použitelnými filtry 200 mikronů.

Firma fischer používá Freddy Micro Plus úspěšně i díky tomu, že vyjíždíme na pravidelné prohlídky s našim servisním vozem přímo do provozu. Zpravidla jde o kontrolu a výměnu těsnění a doplnění některého poškozeného příslušenství .