NOVIBRA používá Freddy Superminor a Micro Plus úspěšně ve svému výrobním závodě v Boskovicích .

Novibra je lídrem v oblasti vřetenové technologie a jediným 100% vlastním výrobcem vřeten.

Neustále přináší inovace do světa spinningu s využitím výhod vlastního oddělení výzkumu a vývoje.

Poskytuje širokou škálu vřeten, která pokryjí i ty nejnáročnější požadavky výrobců přízí a spřádacích strojů. Všechna vřetena jsou vybavena patentovaným designem Novibra.

Výhody technologie Novibra:

  • Maximální rychlost vřetena, spolehlivost a dlouhá životnost
  • Nízké vibrace vřetena a nízká hladina hluku
  • Nízká spotřeba energie, dlouhé intervaly mazání, méně údržby a další výhody.

Kromě vřeten vyrábí Novibra také nejmodernější mazací stroje LUBRICO, horní válce vybavené systémem MICRO SEAL, spodní válce, různé typy vysoce výkonných vřeten a také součásti vřetena – frézy, vložky, brzdy atd.

Stroj Freddy Superminor je tedy používán na odstranění mechanických nečistot – třísek a kalů z nádrží obráběcích strojů. Prodlužuje se tak nejen životnost chladící emulze, ale také řezných nástrojů.

Stroj Freddy Micro Plus je nejmenším, ale vysoce výkonným průmyslovým vysavačem. Je určen nejen pro běžnou údržbu pracoviště, ale zvládne i přečerpat a přefiltrovat větší množství chladící emulze, nebo řezného oleje s tím, že je využit přistavený IBC kontejner. Je velmi mobilní a je snadné ho přemístit mezi provozy. Je osazen filtrem pro zachycení mechanických nečistot. Při použití pružného nástavce je možno s ním odsát i úkapový olej z povrchu chladící emulze a zachytit ho v jemném filtru, který může mít hustotu 1 ,5,10,25,50 a nebo 75 mikronů.

Novibra používá Freddy Superminor a Micro Plus úspěšně i díky tomu, že vyjíždíme na pravidelné prohlídky s našim servisním vozem přímo do provozu. Zpravidla jde o kontrolu a výměnu těsnění a doplnění některého poškozeného příslušenství .