STIMZET používá Freddy Superminor a TOS již delší dobu v rámci zlepšení BOZP a údržby svých výrobních provozů ve Vsetíně .

Výrobní divize společnosti M&V s. r. o. se sídlem ve Vsetíně je český výrobce řezných nástrojů na otvory značky Stim Zet. Společnost se zabývá výrobou vrtáků, výhrubníků, výstružníků, záhlubníků a dalších řezných nástrojů.

Kromě standardních nástrojů z rychlořezné oceli nabízí výrobu dle speciálních požadavků zákazníka a poskytuje uživatelům servis technického poradenství. Svým zákazníkům nabízí také další služby, jakými jsou svařování třením, kalení rychlořezné oceli v solných lázních, přebrusy, ostření, pasivace, nízkoteplotní oxidace a povlakování.

Díky vynikající kvalitě produkovaných nástrojů při zachování příznivých cen si společnost vydobyla pozici jednoho z nejvýznamnějších evropských výrobců nástrojů na otvory.

S techniky společnosti STIMZET jsme měli nejprve schůzku v rámci naší expozice na BVV. Zde došlo ke specifikaci a ujasnění potřeb výrobního provozu zejména z hlediska posílení BOZP . Zavedením strojů Freddy do procesu údržby bylo dosaženo podstatného zlepšení pracovního prostředí.

Stroj Freddy Superminor je tedy používán na odstranění mechanických nečistot – třísek a kalů z nádrží obráběcích strojů. Prodlužuje se tak nejen životnost chladící emulze, ale také řezných nástrojů.

Stroj Freddy TOS je mobilní separátor úkapových olejů doplněný UV segmentem. Eliminuje tak bujení bakterií, které jinak postupně znehodnocují chladící emulzi . Navíc přítomnost bakterií v aerosolu , který vzniká při práci obráběcího stroje , může také vyvolávat alergické reakce pracovníků . Jde o poškození dýchacích cest, nebo vznik různých ekzémů a kožních onemocnění .

STIMZET používá Freddy Superminor a TOS úspěšně i díky tomu, že vyjíždíme na pravidelné prohlídky s našim servisním vozem přímo do provozu. Zpravidla jde o kontrolu a výměnu těsnění a doplnění některého poškozeného příslušenství .