TEDOM Motory používá pro údržbu Freddy Ecovac. Na svém webu uvádějí :

Na svém webu sdělují :

Jsme samostatnou obchodní jednotkou společnosti TEDOM s výrobním závodem v Jablonci nad Nisou. Naše tradice sahá až do roku 1906. V současné době máme přes 150 zaměstnanců a vyrobíme či upravíme kolem 450 motorů ročně.

Vyvíjíme a vyrábíme spalovací motory pod vlastní značkou TEDOM pro kogenerační jednotky, železniční vozidla a pro speciální použití.

Upravujeme a přestavujeme spalovací motory renomovaných výrobců SCANIA, MAN, LIEBHERR a KUBOTA.

Renovujeme technické celky spalovacích motorů a provádíme jejich generální opravy.

Disponujeme vlastním vývojovým a konstrukčním zázemím, plně vybavenou zkušebnou a vlastními výrobními prostory jak pro montáž nových motorů, tak pro repase a renovace motorů či jejich částí.

Přínos do výroby

Průběžná údržba obráběcích kapalin je častá potřeba v mnoha firmách. TEDOM Motory používá pro údržbu Freddy Ecovac v provedení s nádrží 310l a motorem 3kW 240 V s prodlouženými sacími a vypouštěcím hadicemi a vypouštěcím ventilem . Takto byl specifikován na základě potřeby provozu. Volba filtrů je možná v rozmezí 1- 75 mikronů jednoúčelových filtrů a 100-1000 mikronů opakovaně používaných filtrů. Čistota obráběcí kapaliny je důležitá pro konečnou kvalitu výrobků. Mechanické nečistoty totiž mohou způsobovat na obrobku otisk a to není žádoucí !

Freddy Ecovac plně odpovídá požadavkům na efektivní filtraci

Použití a výhody

Stroj Freddy Ecovac je často používán v rámci servisní služby , nebo systémové udržby pracoviště ve strojírenských provozech. Zajišťuje odstranění mechanických nečistot – třísek a kalů z nádrží obráběcích strojů. Usnadňuje tak podstatně práci při údržbě chladících kapalin. Šetří čas a peníze, protože je velmi výkonný a dokonale filtruje oleje a emulze přes filtry od 1 do 1000 mikronů. Dvoustupňovou filtraci lze provádět i v jednom kroku.

Možnost osazení nástavcem na druhý filtr.

Předvedení v provozu

Pro další zájemce nabízíme nejen bezplatné předvedení v provozu, ale také po dohodě zapůjčení pro ověření přínosu a potvrzení správnosti rozhodnutí pro zakoupení stroje Freddy.

Návratnost investice

Máme potvrzeno, že taková investice se vrací nejpozději do roku a to díky úsporám ve spotřebě obráběcích kapalin, eliminaci času na prostoje při servisu a opravách obráběcích strojů a také podstatně zkrácenému času pro čerpání a filtraci mechanických nečistot – třísek a kalů.